Dodjela stipendija za 2015/2016
23.10.2015
Dušni dan
02.11.2015
Dodjela stipendija za 2015/2016
23.10.2015
Dušni dan
02.11.2015

U slavu dana Svih Svetih fra Luka Tomašević predvodio je misno slavlje u Gali. Tom prilikom blagoslovljen je novi barjak Župe Gala-Gljev i reljefni odljev pokojnog mučenički ubijenog fra Metoda Vezilića.

Sveto misno slavlje u svojoj Gali predvodio je prof.dr.sc. fra Luka Tomašević, koncelebrirali su mu Fra Ivan Norac Kljajo, fra Bože Norac Kljajo, fra Antonijo Mravak i fra Dušan Moro. Bila je jedna posebnost jer je blagoslovljen novi barjak Župe Gala-Gljev i reljefni odljev pokojnog mučenički ubijenog fra Metoda Vezilića.

Slavi se svetkovina Svih Svetih kao i sjećanje na vjerne mrtve jer crkva nas potiče da se pripremamo za čas smrti.Ovaj zemaljski život nam je dao Bog i traje jedan trenutak a ne završava u grobu i valja nam postati dio mnoštvo svetih koji gledaju lice Božje, u sreći i ljubavi Božjoj.

U svojoj smo Gali i možemo biti sretni i zahvaliti svima koji su iz drugih Župa danas kod nas da zajedno slavimo svetkovinu Svih Svetih.Sretan sam da sam tu Galjanin, u svijetu Hrvat u Domovini Sinjanin i da imam svoj identitet i dostojanstvo.Tu smo na temeljima jedne od najstarijh crkvi u Cetinskoj krajini i na groblju na kojem počivaju naši preci, naši najmiliji koji su nam usadili vjeru.Ti naši preci su dio mnoštva kojeg se ne može izbrojiti a stajali su pred Jaganjcem u bijelim haljinama s krunicama u rukama u nadi za Božje spasenje.

Svetkovina Svih Svetih je blagdan onih koji uživaju vječnu Domovinu.Ovo je svetkovina nebeske i zemaljske Crkve. Svetkovina Svih Svetih uvodio nas u blagdan Božića, jer na Božić slavimo Božji silazak među ljude, a na svetkovinu Svih Svetih ulazak ljudi u nebo.Kao što na Božić gledamo Boga koji postaje čovjekom, tako danas promatramo silno mnoštvo ljudi odjevenih svetošću, urešenih milošću, uzdignutih u Božje visine.Današnja misa nam otvara Ivanovu knjigu budućnosti, knjigu Otkrivenja kako bismo očima srca i vjere ugledali i otkrili nevidljive odrednice našega života. I kad to čovjek otkrije i spozna, kako ovdje na zemlji nije kraj, onda sve može u Onome koji ga jača i zato su oni prije nas ovaj blagdan nazvali: Prvi Božić.Upitajmo se što nas čeka iz smrti i da li je kaplja našeg života osuđena na vječnu tišinu groba?Zato nam preostaje samo da radimo dan i noć na svom spasenju s mislima usmjerenim na ono mnoštvo Svih Svetih u nebu.Tražimo mir u naše duše, mir u Bogu i da vjerujemo u svoje spasenje-završnim riječima u svojoj propovijedi rekao je fra Luka.

Sveto misno slavlje uveličao je i Župni zbor koji slavi dvadeset godina rada.Hvala im od srca.

Lijepo vrijeme dar je Božji jer se misa s procesijom mogla održati na otvorenom.

{gallery}2015_11_01{/gallery}

Skip to content