Glazbena škola “Fra Anđelko Milanović-Litre”
18.12.2015
Potpisivanje Ugovora o stipendiranju studenata za 2015/2016
18.12.2015
Glazbena škola “Fra Anđelko Milanović-Litre”
18.12.2015
Potpisivanje Ugovora o stipendiranju studenata za 2015/2016
18.12.2015

U Otoku (ne) djeluje Atletski klub “OTOK” koji je osnovan16.rujna 1996. godine na inicijativu dipl. ing. elektrotehnike Luke Grgata, tadašnjeg načelnika općine.

Klub je dugogodina vodio Ante Katić, maratonac i bivši državni veteranski reprezentativac. On je domaću utrku “SV. LUKA” pretvorio u otočki događaj godine za što je 2006. dobio osobnu nagradu Općine Otok. Ta utrka na 10. kilometara bila je u programu svake godine i dio je programa obilježavanja Dana općine Otok. Ona se nalazila u rangu bolje organiziranih u državi, te je u sklopu HUCIPT-e i bodovana se za New Balance cestovni kup. Osim ove utrke Katić je bio pokrenuo i planinsku utrku. Planinska utrka pod nazivom “ Kamešnica “ trčala se od Trga dr. Franje Tuđmana u Otoku do brdskog naselja Korita. Osim sportskog događaja ova je utrka uvelike poslužila i u promotivno turističke svrhe, čime svake godine privlači sve veći broj maratonaca ali i zaljubljenika u prirodu.Očekuje se novi pokretač, zaljubljenik u atletiku da ovaj mali klub ponovno aktivira.

Skip to content