Udruga Sv. Vinka Paulskog
18.12.2015
Proračun općine Otok za 2016. godinu
21.12.2015
Udruga Sv. Vinka Paulskog
18.12.2015
Proračun općine Otok za 2016. godinu
21.12.2015

Načelnik općine i suradnici uputili su Bžićnu čestitku svojim građanima.

Došašće, Božić i čestitka

Slaveći svake godine bogoslužja Došašća,Crkva proživljuje to iščekivanje Mesije: ulazeći u zajedništvo s drugom pripravom prvoga Spasiteljeva dolaska, vjernici pobuđuju žarku želju za njegovim drugim dolaskom.Slavljem Pretečinog rođenja i mučeništva Crkva se sjedinjuje s njegovom željom:“On treba da raste, a ja da se umanjujem“(Iv 3.30)

Isus je rođen u skromnosti staje, u siromašnoj obitelji, priprosti pastiri prvi su svjedoci događaja.U tom uboštvu očituje se slava neba.Crkva ne prestaje pjevati slavu te noći:

Djevica danas rađa Vječitoga;
A zemlja Nedostupnome dariva spilju.
Anđeli s pastirima slavoslove;
A mudraci, predvođeni zvijezdom, dolaze da mu se poklone.
Jer kao nejako dijete radi nas rodi se
Vječiti Bog.

Sretan Božić i Božićne blagdane svim stanovnicima općine Otok, kao i Božji blagoslov za sve koji su izvan općine po svijetu, te sretnu i uspješnu Novu godinu 2016.g. želi Vam načelnik općine Otok sa svojim suradnicima.

Skip to content