Splitsko-dalmatinska županija u realizaciji projekta održivog transporta “Sutra” poziva građane da sudjeluju u anketi

3. Izmjene i dopune plana  nabave općine Otok za 2019. godinu
12.11.2019
24. SJEDNICA OPĆINSKOG VIJEĆA – OTOK
03.12.2019
3. Izmjene i dopune plana  nabave općine Otok za 2019. godinu
12.11.2019
24. SJEDNICA OPĆINSKOG VIJEĆA – OTOK
03.12.2019

Anketa je dostupna online, na web adresi https://it.surveymonkey.com/r/SUTRA , anonimna je i zahtijeva svega nekoliko minuta.

Splitsko-dalmatinska županija u partnerstvu s nekoliko gradova i općina s područja Hrvatske i Italije, provodi prekogranični projekt Održivog transporta na jadranskim priobalnim područjima i zaleđu “Sutra”. Projekt ukupne vrijednosti 2.897.500,00 eura realizira se u razdoblju od početka 2019. godine do konca lipnja 2021. godine i dio je EU programa INTERREG V-A Italy – Hrvatska.

Na području Splitsko-dalmatinske županije projektom je predviđena implementacija pametnih stanica za bicikle (bike-sharing sustav) koje uključuju info stup, dvije smart električne bicikle sa stalcima za punjenje i četiri smart klasična bicikla sa stalcima u Hvaru, Trilju, Sinju, Solinu te e-punionice za vozila i brodove od 50 Kw s tri različita priključka u Hvaru. Ukupna vrijednost ove investicije Splitsko-dalmatinske županije je 190.000,00 eura.

U sklopu održivog transporta na jadranskim priobalnim područjima i zaleđu, projekt Sutra promiče multimodalnost prijevoza putnika na programskom području putem zajedničkog osmišljavanja koncepata održive urbane mobilnosti i novih prekograničnih veza provedbom djelovanja koja su usmjerena na poboljšanje upotrebe alternativnih elektroničkih prijevoznih sredstava koja bolje povezuju obalu i zaleđe.

S ciljem analize i dobivanja potrebnih podataka u sklopu projektnih aktivnosti EU projekta „Sutra“, Splitsko-dalmatinska županija poziva građane da sudjeluju u anketi o korištenju različitih načina prijevoza s ciljem prepoznavanja potreba građana u pogledu lokalne multimodalne mobilnosti.

Anketa je dostupna online, na web adresi https://it.surveymonkey.com/r/SUTRA , anonimna je i zahtijeva svega nekoliko minuta.

Skip to content