Objava nezavisnog člana općinskog vijeća – TOMISLAV BILOKAPIĆ – Godišnji financijski izvještaj za 2016. godinu
28.02.2017
Poziv i Dnevni red za 26. sjednicu Općinskog vijeća – 13.03.2017.g.
07.03.2017
Objava nezavisnog člana općinskog vijeća – TOMISLAV BILOKAPIĆ – Godišnji financijski izvještaj za 2016. godinu
28.02.2017
Poziv i Dnevni red za 26. sjednicu Općinskog vijeća – 13.03.2017.g.
07.03.2017

U utorak 28. veljače održane su „male“ mačkare u DV Žabica i OŠ Kamešnica u Otoku. Bila je to velika predstava od malih predškolaca, koji su u društvu svojih teta i roditelja prošetali centrom Otoka. Umaškarani u razne povijesne i druge motive i opskrbljeni sa dodatnim predmetima baš su izgledali „strašno“ ali opet tako slatko i stidljivo. Uz potporu slatkiša i voćnih napitaka povratili su snagu sa ophoda i u krugu vrtića su osudili svog krnju. Krnju koji im nije dao više igračaka, više prostora, više ljuljački i tobogana i da duže budu bezbrižna predškolska djeca. No vrijeme ih stiže i nosi im obaveze. Početak škole znači trajne obveze u tijeku života i neprestano pogledavanje naprijed.

U utorak 28. veljače održane su „male“ mačkare u DV Žabica i OŠ Kamešnica u Otoku. Bila je to velika predstava od malih predškolaca, koji su u društvu svojih teta i roditelja prošetali centrom Otoka. Umaškarani u razne povijesne i druge motive i opskrbljeni sa dodatnim predmetima baš su izgledali „strašno“ ali opet tako slatko i stidljivo. Uz potporu slatkiša i voćnih napitaka povratili su snagu sa ophoda i u krugu vrtića su osudili svog krnju. Krnju koji im nije dao više igračaka, više prostora, više ljuljački i tobogana i da duže budu bezbrižna predškolska djeca. No vrijeme ih stiže i nosi im obaveze. Početak škole znači trajne obveze u tijeku života i neprestano pogledavanje naprijed.

Učenička mačkarijada je bila dosta masovna i šarolika. Kolona prvašića s abecedom na čelu predvodila je mačkare na završnu feštu, na Trg dr Franje Tuđmana. Učiteljice, nastavnici i profesori bili su svi uz svoje mačkariće/mačkare i poticajno su rukovodile/i paradom maski, odijela i naučenih tekstova za recitacije i igrokaze. Šaljivo i pod maskom drugog vrcale su pozitivne iskre u izvođača i u gledatelja. Bilo je tu: miki maus-abecede, pčelica, snjeguljica i patuljci kokice, lučonoše/diplomci, girll plesačice, zoro i osvetnik, neandretalci/praljudi, starijih osoba spremnih za starački dom, crno bijeli svijet (prljavci), spužva bob skockani, 2chellos, muslimanke/i. Poslije predstave „maske su pale“, stručni žiri dodijelio je oskare za naj masku/e u pojedinačnoj i grupnoj izvedbi i naj maškaranu izvedbu. Najbolja maska su pojedinačno učenici 7c Petar i Luka. Za grupnu nagradu proglašeni su McDonalds krumpirići a ukupni pobjednici su 2CHELLOS. Pobjednici su odsvirali slavljeničku pjesmu Oda radosti, u potpunoj imitaciji Luke i Stjepana uz pomoć Ane Rucner i ostalih.

Završnica pod geslom „maske su pale“ završena je uz topli grah i sok.

Ovogodišnji mačkarski rituali u općini Otok bili su intenzivni iako je kišno vrijeme ometalo izvođače. U ophodu po općini bili su mačkare iz: Udovičića, Gale, Rude, Donjeg Otoka i Korita. Bilo je tu raznih tema i poruka. Sve su izrečene u pokladama pa će tamo i ostati.

{gallery}2017/03/01{/gallery}

Skip to content