Mise za žrtve pokolja iz II. svjetskog rata
29.03.2017
Promocija knjige “Čovjek i njegova sjena” Dr. Ante Kovačevića
04.04.2017
Mise za žrtve pokolja iz II. svjetskog rata
29.03.2017
Promocija knjige “Čovjek i njegova sjena” Dr. Ante Kovačevića
04.04.2017

Kapelica posvećena Srcu Isusovu blagoslovljena je u subotu 01.04.2017. godine u naselju Udovičić. Blagoslov je izvršio fra Miroslav Ančić, župnik Župe sv.Luke Otok i kapelanije Udovičić.

Kapelica posvećena Srcu Isusovu blagoslovljena je u subotu 01.04.2017. godine u naselju Udovičić. Blagoslov je izvršio fra Miroslav Ančić, župnik Župe sv.Luke Otok i kapelanije Udovičić.

Uz zalaganje mještana Udovičić i njihova sumještanina Petra Vrdoljak Colu, koji je izvodio radove, izgrađena je nova kapelica u neposrednoj blizini škole. Inicijativu je dao fra Miroslav i u izgradnji su se iskazali „udovički“ donatori jer su pomogli u gradnji kapelice i uređenju njena okoliša. U svojoj propovijedi svećenik je naglasio da je to srce otvoreno za sve i da je puno ljubavi. Da se to srce kao i svako ljudsko srce uzbuni ukoliko ne prima ili ne daje pravi ritam, vjere, ljubavi i poštenja. Zato bi svi trebali biti povezani i spremni na oprost i pomirbu.

Svečanosti su prisustvovali vjernici iz Udovičića kao i iz ostalih naselja Općine Otok. Sam kip koji se nalazi u kapelici članovi moto udruge „noćna mora“ provozali su po selu a ukupnom dojmu pridonijeli su i članovi Udruge reraša i guslara općine Otok.

{gallery}2017/04/04{/gallery}

Skip to content