Tekstilac ima najbolji penal – pobjednici veteranskog turnira
19.10.2016
Misno slavlje za blagdan svetog Luke
20.10.2016
Tekstilac ima najbolji penal – pobjednici veteranskog turnira
19.10.2016
Misno slavlje za blagdan svetog Luke
20.10.2016

Promocija knjige Blaža Duplančića koja govori o bivšem igraču Hajduka Ivanu Gudelju.

Zanimljivu priliku nismo htjeli izbjeći. Prijatelji preporučili da se ispriča jedna Hajdučka priča kod nas u Otoku. Kud bolja prilika nego za Dan općine i sv.Luku. Umorni veterani će biti mirni, slušati će modreatora i goste, ostali gosti će poštivati visinu časnog i dičnog hajdukovca, Imoćanina i ekstra kvalitetnog igrača i čovjeka Ivana Gudelja. Klapa sv. Luke je pjesmom otvorila promociju knjige Blaža Duplančića koja govori o bivšem igraču Hajduka Ivanu Gudelju. „Ivan Gudelj – Hajdučka priča“ je naslov knjige u kojoj se prikazuje, čita i promišlja o uspjehu malog dječaka iz Zmijavaca po dolasku u veliki i jaki NK Hajduk. Evropski klub s velikim rezultatima i igračkim kadrom. Otvaraju se vidici i stiže samo uspon na uspon i ide se prema velikom Mount Everestu. Ivan se pretvorio u dva Ivana i sada je brži, čvršći, jači u svakom duelu, skače za glavu više od protivnika, duplo više trči i daje golova. Hajdučka publika u transu a protivnikova ga poštuje. Svugdje uvažavam i drag gost. Padaju evropski i domaći klubovi, bili na suncu ili kiši, po vjetru ili kaljuži, Ivan uvijek ide za ta dva Ivana pa čak i za Blaža. Sve je to u knjizi napisano, sve se to odnosi na realno i dostižno jer je sve to bio Ivan Gudelj. U trenutku velike moći dogodi se i pad. Ovaj pad uzrokovala je bolest, „vražiji“ hepatitis i to onaj opasni hepatitis B. Opasan kao britva presjekao je karijeru Ivanu iz temelja, umalo. No junačko srce i Božja providnost i anđeosko vjerovanje u izlječenje vratilo je Ivana u novi početak. Opet je velik i tako nam je i danas. O Ivanu Gudelju pričaju mnogi zaljubljenici u nogomet, mnogi navijači, novinari i nogometne neznalice, samo zato što je bio igrač ispred svog vremena. Za njim je mogao samo trčati Zlatko Vujović, rekoše poznavaoci nogometa. Svi u ga voljeli i željeli u svom klubu. Samo su dva bila u prilici platiti za Ivana, dva velikana Real i Barcelona. No umjesto tamo Ivan je morao u životnu bitku. Uspio je i zato ga čuva dragi Bog.

O Ivanu na predstavljanju knjige govorio je novinar Mijo Grabovac kao Ivanov prijatelj i suigrač Tonći Gabrić. O knjizi je govorio autor Blaž Duplančić a ovo iskustvo svoje sudbine svima je prenio osobno Ivan Gudelj. Čitatelj knjige Vam je iznio svoja razmišljanja koja poznaje kao gledatelj i čitatelj športskog štiva. Vidjeli smo film o Ivanu za prikazano samo na filmu iz kojeg proizlazi sjeta proizašao je aklamativni stand ovation. Da se čovjek naježi. Velika počast i naklon je bio od strane prisutnih za Ivana.

{gallery}2016/10/19_h{/gallery}

Skip to content